Jelentkezési lapok leadási határideje: 2023. április 28.
A felvételi menete:
· 2023. május 2. A jelentkezők e-mailben megkapják az otthon elkészítendő feladat leírását.
· 2023. május 21. Otthoni feladatok és portfólió beérkezési határideje.
· 2023. május 26. Szóbeli felvételi
· 2023. június 2. Pótnap
Jelentkezési lap letölthető az iskola honlapjáról és igényelhető a művészeti és szakképzési titkárságon
(108-as iroda; tel: +36-52/413-326/18; +36-30/464-7625)
jelentkezesi_lap_2023
A jelentkezési laphoz csatolni kell az érettségi bizonyítvány és az esetlegesen már megszerzett szakképesítések másolatát. Akinek folyamatban van az érettségi bizonyítvány megszerzése, a jelentkezési az érettségi vizsga után pótlólagosan csatolhatja.
Választható szakképzések:
Szakképesítés megnevezése
|
Szakképesítés száma
|
Képző- és iparművészeti munkatárs (művészeti grafikus)
|
4 0213 01
|
Képző- és iparművészeti munkatárs (festő)
|
4 0213 01
|
Képző- és iparművészeti munkatárs (mozgókép- és animációkészítő)
|
4 0213 01
|
Táncos II. (színházi táncos)
|
4 0215 09
|
FIGYELEM! A jelentkezési lapon több szak is megjelölhető! Több szakra való jelentkezés esetén a szóbeli meghallgatások egymást követően történnek.
KÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZETI SZAKKÉPESÍTÉSEK:
Gyakorlati vizsga: Az előre kiadott feladatok elkészítése és portfólió összeállítása.
Szóbeli meghallgatás: Minden jelentkezőnek minimum 10, maximum 20 darab önállóan készített saját munkákból álló portfóliót kell magával hoznia a feladatkiírásban megfogalmazottak szerint, valamint az otthoni feladatokat.
TÁNCOS SZAKKÉPESÍTÉS:
Gyakorlati és szóbeli vizsga: egy rövid mű (etűd) önálló előadása saját (hozott) zenére. Ezután még külön táncos feladat is lesz az adott műfajon belül, valamint szakmai szóbeli elbeszélgetés a vizsga része.
A felvételnél szempont a fizikai, alkati alkalmasság is. A felvételire hozzanak magukkal táncra alkalmas próbaöltözetet és lábbelit!
SZAKKÉPZÉSI ISMERTETŐ
Képző- és iparművészeti munkatárs (festő)
A festő olyan vizuális, művészeti alapképzettséggel, rajzi, festészeti ismeretekkel rendelkező szakember, aki a festészet különböző területein (táblakép, festészeti feladatok) esztétikai, szakmai feladatokat lát el.
A szakképesítéssel rendelkező képes:
- alkalmazni a kor követelményeinek megfelelő technikai eljárásokat
- ismerni a korszerű szakmai szemléleti elvárásokat
- széleskörű szakmai, művészi, művészettörténeti tudása alapján tervezési és gyakorlati feladatok megoldására önálló vállalkozóként is, továbbá tanulmányai folytatására művészeti főiskolákon, egyetemeken
Képző- és iparművészeti munkatárs (művészeti grafikus)
A grafikus tervezőstúdiókban, reklámügynökségeknél, könyv- és lapkiadóknál vagy saját vállalkozásban végzi szakmai tevékenységét. Munkája során vezetőtervező mellett a grafikai tervezési folyamatban különböző szakirányú tevékenységeket és kisebb önálló tervezési munkát végez.
A szakképesítéssel rendelkező képes:
- információ- és anyaggyűjtést végezni, terveket, vázlatokat, költségvetést készíteni
- komplex tervezőgrafikai munkálatokban részt venni, mint szakértő munkavállaló: emblémák, szimbólumok, piktogramok, különböző kiadványok, hirdetések, plakátok grafikai terve, cégarculatok, termékarculatok, reklámkampányok, csomagolástervezési feladatok, illusztrációk, szakillusztrációk, infografikai munkák, online és mozgóképes megjelenések grafikai tervezésének munkafázisaiban részt venni
- munkája során professzionális grafikai programokat és eszközöket kezelni, kép- és szövegszerkesztési munkát végezni, hasznosítani manuális rajzi és illusztrációs tudását, a végfelhasználás szerint nyomdai és technológiai előkészítést végezni, prezentálni, archiválni, kapcsolatot tartani a megrendelővel, előkészíteni és leadni a kész grafikai munkát
Képző- és iparművészeti munkatárs (mozgókép- és animáció készítő)
A mozgóképkészítő szakember, a mozgófilm, videó-film, rajzfilm, számítógépes animáció területén, szakszerűen tudja kezelni és alkalmazni az ezekhez kapcsolódó, digitális kép és hangkezelő programokat, valamint az ide kapcsolódó fotó, film, TV videó, világítás és hangtechnikai berendezéseket.
A szakképesítéssel rendelkező képes:
- az animációs stúdiók különféle területein: beállítási-rajz készítő, képes forgatókönyv (storyboard) rajzoló, sík és plasztikus figuratervező, mozdulatterv rajzoló, háttérfestő és számítógépes munkatársi feladatokat ellátására
- TV és filmstúdiókban segédoperatőri, világítástechnikai, hangtechnikai és számítógépes grafikus asszisztensi feladatokat ellátására
- az animációs-film készítő a síkművészet és az időben lejátszódó művészeti ágak területén (film-TV) az előzetesen megbeszélt követelmények és elgondolások rögzítésének alapján feladatok elvégzésére
- önálló vállalkozóként képes saját munkájának megtervezésére és szervezésére
Szakmai vizsgáinak befejeztével a szakág különféle területein, felsőfokon folytathatja tanulmányait
Táncos II. (színházi táncos)
A táncos olyan egyetemes műveltséggel, magas fokú mozgáskultúrával, tánctechnikai tudással és előadói képességgel rendelkező szakember, aki igényesen valósít meg, ad elő színpadi szóló, vagy kartáncosi feladatokat. A táncos tevékenységét a klasszikus balett, a kortárs- modern tánc, a néptánc, a színpadi tánc területén fejti ki és gyakorolja. Balett társulatoknál, modern és néptánc együtteseknél, táncszínházi társulatoknál, valamint színházaknál végezheti művészeti tevékenységét. A táncos feladatát a munkaadó szakmai vezetőjének irányításával végzi, és/vagy vállalt feladatait a megbízó elvárásai szerint önálló tevékenység keretein belül látja el.
A szakképesítéssel rendelkező képes:
- próbarendet értelmezni
- fizikálisan és mentálisan felkészülni a gyakorlatokra, próbákra és előadásokra
- gyakorlaton részt venni
- próbán részt venni
- új darabot betanulni
- régi darabot felújítani
- markírozni (lejáró próbán részt venni)
- színpadot bejárni
- főpróbán részt venni
- előadásban részt venni
- vendégszereplésen, tájelőadáson, turnén részt venni
- mindenütt és mindenkor ugyanolyan intenzitással táncolni
Tovább >